14 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle młodzież z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej w Brzyskach oraz z Gimnazjum nr 2 spotkała się z Katarzyną Majgier, autorką dzienników Ani Szuch. Spotkanie odbyło się w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Autorka z zawodu jest psychologiem, pochodzi z Nowej Huty, obecnie mieszka w Warszawie, lubi podróże i wędrówki po górach. Najbardziej ceni literaturę iberoamerykańską, do tego stopnia, że nauczyła się języka hiszpańskiego, żeby czytać ją w oryginale. Woli pisać dla młodzieży niż dla dorosłych, gdyż zna jej problemy. Dzisiaj młodzież spotyka się głównie na Facebooku, umawia przez internet lub telefony komórkowe. Kiedy ona była w ich wieku, większość wolnego czasu spędzała na podwórku i nie trzeba było się specjalnie umawiać. Po prostu się wychodziło i wszyscy już tam byli.
Pomysły na książki czerpie z otaczającej rzeczywistości, nie robi szczegółowego planu powieści, pozwala bohaterom żyć własnym życiem, a tytuł wymyśla na końcu. Chociaż zdarzają się wyjątki. Książkę „Gdybym była czekoladą” zaczęła tworzyć od pomysłu na tytuł. Nie wie ile czasu zajmuje jej napisanie książki, bo o wiele dłużej ją poprawia. Nawyk ten pozostał jej po pracy redaktora w wydawnictwie. Świadomość, że to co miał na myśli autor niekoniecznie musi być zrozumiałe dla czytelnika sprawia, że prosi o przeczytanie powieści przyjaciółkę i chętnie słucha uwag.
Katarzyna Majgier zachęcała uczestników spotkania do pisania „dla siebie” i do czytania. Czytanie i pisanie pobudza wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i sprawia, że łatwiej sformułować własne myśli w zrozumiały sposób. Nawet jeśli nie zostanie się pisarzem, przyda się to w życiu.
Czy jej książki są grube? Kiedyś na targach książki obawiała się, że nikt nie kupi jednej z jej powieści, bo miała ponad 300 stron. Wtedy usłyszała rozmowę dwóch nastolatek: „Weźmy tę. Jest tylko o 2 zł droższa, a o ile grubsza!”
Autorka nie chciałaby, żeby jej książki były lekturami, których się nie lubi i czyta niechętnie. Jednak uczestnicy po spotkaniu zauważyli, że chcieliby mieć właśnie takie lektury jak jej książki, bo wtedy czytaliby z przyjemnością.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.