25 listopada 2014 r. w DKK „Liberatorium” odbyło się spotkanie z mieszkańcami Rue de Seine, dzięki Renacie Gorczyńskiej autorce „Biografii paryskiej ulicy”.
Punktem odniesienia rozważań autorki jest ulica, znajdująca się niedaleko brzegów Sekwany, a bohaterowie opowieści są złączeni „aksamitem przepływającego czasu przez epoki”.
„Książka, tak bardzo osobista, zakończona relacją z ostatnich chwil życia kochanej osoby, równocześnie wprowadza czytelnika w świat europejskiej kultury i sztuki. (…) I oprócz pięknego i bogatego języka, jest to wielką jej zaletą” – można wyczytać z recenzji Marii Kantor.
Stare miasta mają swoje zakamarki, a cóż dopiero mówić o Paryżu! Paryż ma nie tylko moc zakamarków, ale i swoje genius loci. Przez wieki ściągają tu wybitne osobistości oraz artyści z wszelkich dziedzin sztuki: malarze, rzeźbiarze, poeci, dramaturdzy, pisarze, wybitni tancerze, prekursorzy mody i stylu życia. Ten świat jest dla nich miejscem gdzie się spotykają, tworzą, dzielą swoimi dokonaniami, niejednokrotnie rywalizując – powiedziała Barbara Tora.
Stanisława Czernik uważa, że Renata Gorczyńska ma dobrą rękę do portretowania swoich bohaterów - Jest szczera i jeśli to wynika z faktów, nie oszczędza bohatera. Widać, że pisarka nie opiera się na przyjętych stereotypach i utrwalonych legendach literackich, ale trzyma się faktów, a fakty czerpie z jedynych rzetelnych źródeł czyli z akt archiwalnych. Na szczęście archiwa francuskie są bogate i dobrze zachowane, a autorka rzetelna i nie pozbawiona dystansu zarówno do siebie jak i do opisywanych postaci.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.