Facebook ikonka prawy margines

O nas

Działalność kulturalną, szczególnie w zakresie promocji czytelnictwa, prowadzimy od  1947 r. Wieloletnie doświadczenie, a zarazem otwarcie na nowatorskie formy działania i realizacja wielu projektów przy wsparciu funduszy krajowych i europejskich, pozwoliły uczynić Bibliotekę instytucją o niepowtarzalnym charakterze, z szeregiem oryginalnych imprez i kreatywnych form edukacyjnych. Nasze najważniejsze zadania to promocja wiedzy, upowszechnianie i pobudzanie czytelnictwa, propagowanie ambitnej literatury, kształtowanie umiejętności oceny i selekcji informacji, profesjonalna pomoc dla osób uczących się i szukających rzetelnej informacji.

Duże znaczenie ma dla nas edukacja kulturalna, którą prowadzimy w oparciu o różnorodne formy. Organizujemy spotkania autorskie, promocje książek, projekcje adaptacji filmowych, koncerty piosenki poetyckiej. Działają kluby dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odbywają się dyskusje poświęcone literaturze, happeningi i gry uliczne, organizowane są lekcje, kursy i warsztaty. Swoje miejsce mają tu czytające rodziny, miłośnicy podróży, artyści ludowi.

Zapewniając dostęp do edukacji, informacji i kultury poprzez tradycyjne i multimedialne zbiory oraz przyjazne, oparte o nowoczesne technologie usługi, pomagamy mieszkańcom Jasła i regionu w zdobywaniu wiedzy, po to by wzbogacić ich życie. Myślimy globalnie, ale działamy przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej. Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami, organizacjami, instytucjami i firmami, którym tak jak nam zależy na tworzeniu nowoczesnej i atrakcyjnej oferty kulturalnej i edukacyjnej.

Zapraszamy do czytania, do działania i do współpracy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
ul. Kołłątaja 1
38-200 Jasło
tel./fax: 13 446 26 02
             13 448 06 65
biblioteka@mbp.jaslo.pl

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz