Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
 • Wakacyjne spotkanie z książką
  poniedziałek, 08 sierpnia 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Matwij, autorką powieści „Madame Blanche” i „W sieci kłamstwa”.

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
  piątek, 29 lipca 2022

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uzyskała środki na zakup nowości wydawniczych.

 • Sierpniowe kody do serwisu Legimi
  środa, 27 lipca 2022

  Informujemy, że sierpniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od 1 sierpnia 2022 roku (poniedziałek).

 • Projekty: Polsko-ukraińskie lato w Bibliotece
  wtorek, 05 lipca 2022

  Z radością informujemy, że nasza Biblioteka bierze udział w projekcie "Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni". W ramach projektu organizujemy działania wakacyjne, integrujące młodych Polaków i Ukraińców.

 • Godziny pracy Filii nr 1
  poniedziałek, 04 lipca 2022

  Od 4 lipca 2022 r. do odwołania Filia nr 1 będzie czynna tylko w piątki.

 • Afisz zapraszający na wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Widoczny portet Henryka Dobrzańskiego Hubala w mundurze z odznaczeniami
  piątek, 01 lipca 2022
  Od 1 lipca zapraszamy do obejrzenia wystawy „Ostatni żołnierz września – 125. rocznica urodzin mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
 • Godziny pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym
  czwartek, 23 czerwca 2022

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy biblioteki w okresie wakacyjnym.

 • Cykle: W labiryncie traw – spotkania wakacyjne
  wtorek, 21 czerwca 2022

  Rośliny łąkowe zachwycają różnorodnością kolorów i zapachów, są skarbnicą leczniczych preparatów i naturalnych kosmetyków. Pojawiają się w legendach, opowieściach i obrzędach ludowych. Idąc na spacer możemy tworzyć z nich piękne kompozycje do naszych domów, upleść wianki lub odpocząć w ciszy i spokoju.

 • Projekty: Rzeczy specjalne – konkurs czytelniczy dla młodzieży
  środa, 15 czerwca 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” zaprasza czytelników w wieku 11-14 lat do udziału w konkursie czytelniczym.

Wydarzyło się
 • Projekty: Zabawa, nauka i relaks w jasielskiej Bibliotece
  08 sierpnia 2022

  W piątek 5 sierpnia 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyliśmy cykl zajęć „Lato w Bibliotece”, zrealizowanych w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

 • Morze w kolorze - Weekend z kulturą
  30 lipca 2022

  30 lipca 2022 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z innymi instytucjami kultury uczestniczyła w Weekendzie z Kulturą w Parku Miejskim.

 • Planszówkowe pasje – warsztaty gier planszowych w MBP w Jaśle
  23 lipca 2022

  23 lipca 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzięki uprzejmości Fundacji GraTy odbyły się warsztaty gier planszowych. Na uczestników w wieku  5 do 105 lat czekali pasjonaci gier bez prądu, którzy z uśmiechem na twarzy oraz ogromną pasją i zaangażowaniem tłumaczyli zasady, a także rozmawiali z przybyłymi gośćmi na tematy powiązane z grami planszowymi.

 • Kluby: „Michaliny” z wizytą w jasielskim Muzeum
  06 - 12 lipca 2022

  Poetki i rękodzielniczki z Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 6 lipca 2022 roku odwiedziły Muzeum Regionalne w Jaśle.

 • Kluby: Wielowymiarowość artysty
  27 czerwca 2022

  27 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni, rozmawialiśmy o filmach „Pollock” Eda Harrisa i „Gdzie jesteś, Bernadette?” Richarda Linklatera.

 • Projekty: Z książką za pan brat! – rodzinne warsztaty z Biblioteką
  25 czerwca 2022

  25 czerwca 2022 roku, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła małych jaślan z rodzicami i dziadkami do udziału w plenerowych warsztatach literacko-artystycznych „Z książką za pan brat!”.

 • Kluby: Uciekaj Janie w pole! – świętojańskie tradycje jasielszczyzny
  20 czerwca 2022

  Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” spotkał się 20 czerwca 2022, aby porozmawiać o Nocy Kupały, Nocy świętojańskiej i różnicach między nimi w tradycjach i obrzędach, tych kultywowanych i tych nieco zapomnianych.

 • Kluby: Między czytelnikiem a pisarzem – wywiady Michała Nogasia
  13 czerwca 2022

  Michał Nogaś deklaruje, że lubi książki, które poszerzają jego punkt widzenia i wiedzę na jakiś temat. Podobnego zdania byli wszyscy członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” po lekturze „Z niejednej półki. Wywiady”.

 • Akcje: Dzień Dziecka – na wesoło!
  10 czerwca 2022

  10 czerwca 2022 r. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, jako jeden z partnerów, uczestniczyła w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Urząd Miasta w Jaśle, Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza” i Muzeum Regionalne w Jaśle.

Katalog online
 • Ocalała z chińskiego gułagu

  Gulbahar jest Ujgurką, a ten naród Chińczycy planowo i systematycznie unicestwiają. Myślicie, że obozy koncentracyjne to już przeszłość, a dyskryminacja etniczna zdarza się tylko w czasie bardziej lub mniej odległych wojen? Władze chińskie po cichu dokonują ludobójstwa na Ujgurach, skrzętnie ukrywając to przed światem. Wspomnienia Gulbahar Haitiwaji to jedno z niewielu świadectw tej zbrodni.

 • Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

  "Gdy trzeba rozpętać wojnę domową, a nie ma do niej chętnych ludzi, to należy jakichś wymyślić i sprowadzić" - tak Tomáš Forró wprowadza nas w schemat konfliktów rosyjskich. Autor spędził trzy lata na wschodzie Ukrainy, zbierając materiały do książki; we wstępie do wydania polskiego, pod koniec 2021 roku uzasadnia, że tekst pozostaje aktualny.

Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa