Facebook ikonka prawy margines

Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY”

Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY”

W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle powstał Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży „CzytaMY”.

Dyskusyjne Kluby Książki to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi, spędzanie wolnego czasu i przyjaźń z książką. Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał w 2006 r. w Instytucie Książki w Krakowie, a inspiracją była brytyjska idea wspólnego czytania i rozmów o książkach. Ta idea spotkań miłośników książek i czytania szybko rozprzestrzeniła się w całej Polsce.

DKK „CzytaMY” skupia młodzież – miłośników literatury w wieku od 12 do 16 lat. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 1 lutego 2020 r. – uczestnicy zapoznali się z ideą powstania DKK, rozmawiali na temat książek ostatnio przeczytanych i tych, które chcieliby kiedyś przeczytać. Spotkania DKK  „CzytaMY” odbywać się będą raz w miesiącu w Filii nr 3 MBP w Jaśle, ul. Szopena 22.

Nastolatków, którym książka nie jest obca i chcą miło spędzić wolny czas, zapraszamy do  Filii nr 3 MBP w Jaśle.

Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY” Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie „Dyskusyjne Kluby Książki” Instytutu Książki, który koordynuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Projekt popularyzuje literaturę piękną, promuje czytelnictwo poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni do rozmów o literaturze.

Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY” jest Klubem dla młodzieży.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacji o Dyskusyjnym Klubie Książki "CzytaMY” udziela:
Anna Gubernat-Rutana
e-mail: filia3@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 52 25

Relacje ze spotkań w 2023 r.

Relacje ze spotkań w 2020 r.