Facebook ikonka prawy margines

Warsztaty komputerowe i internetowe

Warsztaty komputerowe i internetowe

Biblioteka cyklicznie organizuje warsztaty komputerowe i warsztaty internetowe adresowane do osób, które chcą opanować umiejętność obsługi komputera i poznać tajniki Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów. Specjalnie przygotowany program przewiduje naukę obsługi komputera od podstaw, dlatego nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z komputerami, po takich warsztatach potrafią sprawnie się nim posługiwać. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się Czytelni Głównej MBP w Jaśle (ul. Kościuszki 47), gdzie do dyspozycji jest 8 komputerów, a prowadzą je pracownicy Działu Informacyjno-Bibliograficznego.

Głównym zadaniem warsztatów komputerowych jest przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z komputerem. Zajęcia odbywają się w miłej i bezstresowej atmosferze. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w postaci ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez każdego uczestnika warsztatów. Uczestnicy w wolnym tempie poznają tajniki pracy z komputerem, począwszy od nauki posługiwania się myszą i klawiaturą, poprzez poznanie systemu operacyjnego Windows, pisanie prostych tekstów, zapisywanie dokumentów, aż do tworzenia folderów i formatowania tekstów, ściągania zdjęć z aparatów fotograficznych i ich zapisywania.

Warsztaty internetowe przeznaczone są dla osób, które potrafią korzystać z komputera, obejmują m.in. naukę korzystania z serwisów internetowych, wyszukiwanie informacji, zakładanie i obsługę poczty elektronicznej, przesyłanie dokumentów wraz z załącznikami, korzystanie z komunikatorów internetowych, poznają najpopularniejsze portale społecznościowe, uczą się jak oglądać filmy, słuchać muzyki oraz korzystać z darmowych programów i gier.

Informacji na temat warsztatów komputerowych i internetowych dla seniorów udziela:

Tomasz Rutana
informatyk@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 36

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012: