Akcje: XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

piątek, 19 maja 2023
Akcje: XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1

Świętując XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Jaśle miały okazję po raz pierwszy odwiedzić bibliotekę w maju 2023 r.

Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, oglądały książki zgromadzone na regałach, zapoznały się z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki dla najmłodszych – książki edukacyjne, obrazkowe i dźwiękowe oraz książki zabawki. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: dlaczego ważny jest porządek w bibliotece, dlaczego należy dbać o książki i czy praca bibliotekarza jest trudna? Nie zabrakło również głośnego czytania: 6-latki wysłuchały opowiadania Magdaleny Grucy „Biblioteka” z serii „Przygody Fenka”, a 4-5-latki zapoznały się z książeczką Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”.

Podczas zajęć z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy” dzieci brały udział w zajęciach pod hasłem: Nasza biblioteka – kiermasz rozmaitości. Dzieci wysłuchały humorystycznej historii „Nie lubię książek. Koniec kropka”, którą napisała Emma Perry. Później rozwiązywały zagadki, krzyżówki, łamigłówki oraz wykazały się niezwykłą kreatywnością, wykonując zakładki do książek i segregator na notatki ze starych  książek.

Podczas zajęć dzieci przekonały się, że biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą!