Cykle: Śnieżne opowieści w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

wtorek, 31 stycznia 2023
Cykle: Śnieżne opowieści w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Wesoło, kolorowo i karnawałowo upłynął cykl zajęć feryjnych pt. „Śnieżne opowieści” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy wykonali bogato zdobione maski z eko-produktów, wielobarwnych piórek i kreatywnych drucików. Zakręcili karuzelą z zimowymi zabawami, w których mogli się wykazać spostrzegawczością, zręcznością i sprytem, a ci którzy nie mieli w tym roku okazji ulepić bałwana ze śniegu, mogli wykonać bałwanka z drewnianych klocków. Wyczarowali zimowy krajobraz z efektem lustrzanego odbicia i wyruszyli w podróż do mroźnej Grenlandii. Aby lepiej poznać życie i zwyczaje tamtejszej ludności, wysłuchali fragmentu opowiadania Cz. Centkiewicza pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” z którego dowiedzieli się, że życie w eskimoskiej osadzie jest spokojne, a mieszańcy bardzo przyjaźni. To był doskonały czas na czytanie książek, spotkania w gronie przyjaciół i twórcze zabawy. Było mnóstwo dobrej zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.