Facebook ikonka prawy margines

Cykle: Tajemnice świata natury

piątek, 02 września 2022
Cykle: Tajemnice świata natury

Filia nr 2 MBP w Jaśle podczas wakacji zaprosiła młodych pasjonatów przyrody do udziału w zajęciach przybliżających im tajemnice i ciekawostki świata natury. W oparciu o książki edukacyjne dostępne w Bibliotece dzieci poznały mieszkańców łąk i pól, dowiedziały się jak bezpiecznie obserwować przyrodę, poznały odgłosy mieszkających tam zwierząt i ptaków. Wykonały ciekawe prace plastyczne: wesołe pszczółki, kolorową łąkę.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle podarowała nam  kolorowanki edukacyjne ”Kleszczowanki”, z których uczestnicy zajęć dowiedzieli się, gdzie możemy spotkać kleszcze, w jaki sposób chronić się przed nimi i co zrobić, gdy go już zauważymy na skórze. Z kreatywnych drucików wykonali kolorowe pająki.

Był też czas na „Labirynty zabijania nudy” – graliśmy w gry planszowe, rozwiązywaliśmy zagadki, krzyżówki i rebusy.

Na zajęciach z jogi dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w życiu odgrywa prawidłowe oddychanie, zwłaszcza pośród przyrody, zieleni łąk lub lasów. Praktykowały pozycje jogi na matach rozłożonych na trawie przed Biblioteką. Relaksowały się, poznając dźwięki instrumentów etnicznych z całego świata.

„W labiryncie traw” nie było czasu na nudę.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.