Kluby: Kocie łapki w Klubie Czytających Rodzin

czwartek, 22 lutego 2024
Kluby: Kocie łapki w Klubie Czytających Rodzin

Koty są znane ze swojej niezależności, elegancji i samodzielnego charakteru. Są również cudownymi towarzyszami, potrafią wnieść w nasze życie wiele radości i spokoju.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, spotkali się 22 lutego 2024 r.  by porozmawiać i poczytać o tych niezwykłych stworzeniach. Aby jeszcze bardziej poznać ich świat czytaliśmy opowieści o kotach, poznawaliśmy ich sekrety i potrzeby, zastanawialiśmy się czy przysłowia prawdę mówią oraz czy warto wierzyć w kocie przesądy? Mama Małgorzata przeczytała opowiadanie pt. „Fiodor, Miłka i Miglanc” z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Mruk – opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, w którym autorka opisuje jak ważną rolę odgrywają w naszym codziennym życiu koty i jaki mają wpływ na nasze samopoczucie. Z przygotowanych materiałów uczestnicy wykonali ilustracje kotów, które oprawili. Będą one nie tylko ozdobą pokoju dziecięcego, ale również przypomnieniem, że naszym obowiązkiem jest zapewnić swojemu zwierzęciu miłość, troskę i odpowiednią opiekę.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.