Kluby: Świąteczne Marzenia w Klubie Czytających Rodzin

czwartek, 14 grudnia 2023
Kluby: Świąteczne Marzenia w Klubie Czytających Rodzin

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego świętowania. Dekorujemy domy, spędzamy czas z najbliższymi, obdarowujemy się prezentami, wspominamy mijający rok i snujemy marzenia na nadchodzący.

14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin. W świąteczny nastrój wprowadziło nas opowiadanie S. Lang pt. Szym PansikO, Nie! Święta! Historia marudnej małpki radzi nam, abyśmy się skupili tylko na dobrych rzeczach, a problemy wydadzą się mniejsze, nawet podczas nadchodzącej świątecznej gorączki. Wszyscy wiemy, że choinka jest nieodłącznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia i że pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także przypomina o wartościach takich jak jedność, radość czy miłość. Na spotkaniu uczestnicy z  papieru i rolek wykonali kolorowe świąteczne drzewko. Tworząc tę prostą przestrzenną dekorację klubowicze dzielili się swoimi marzeniami na nadchodzący rok : Mikołaj marzy o podróży do Czech i Francji, Milenka o drugim kotku, Beatka chciałaby prawdziwą szopkę, a marzeniem pani Sylwii jest święty spokój. Niech te świąteczne marzenia, staną się dla wszystkich inspiracją do tworzenia jeszcze piękniejszych chwil, nie tylko podczas nadchodzących świąt, ale przez wszystkie dni w Nowym Roku.

Nie zabrakło świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom przedświąteczne chwile.
Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej

„Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.