Kluby: Tęczowy spektakl na niebie - relacja

czwartek, 25 kwietnia 2024
Kluby: Tęczowy spektakl na niebie - relacja

Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy, to siedem kolorów tęczy, które ułożone są zgodnie z długością fal i zawsze w określonym porządku. To piękne zjawisko możemy podziwiać kiedy pada deszcz i świeci słońce.

25 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym rozmawialiśmy o niezwykłym zjawisku na niebie – tęczy. W temat spotkania wprowadziło nas opowiadanie o przygodach odważnego, kreatywnego i uwielbianego przez dzieci słonia w kratkę Elmera, bohatera książek Davida McKee pt. „Elmer i tęcza”. Podczas czytania przenieśliśmy się w krainę pełną kolorów i dowiedzieliśmy się, że są rzeczy na świecie, które można dawać i wcale ich nie ubywa – jak szczęście, miłość, uśmiech, życzliwość czy kolory. Wykorzystując ręcznik papierowy, słoiczki, wodę i kolorowe mazaki wykonaliśmy prosty eksperyment tworząc „własną” tęczę. Natomiast z kolorowego papieru, szaszłykowych patyczków, sprytu i fantazji, dzieci stworzyły własne tęczowe prace plastyczne, które będą im przypominać o potędze i magii natury.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.