Książka to ogród – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

czwartek, 01 - środa, 07 czerwca 2023
Książka to ogród – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, zaprasza w dniach 1-7 czerwca 2023 r. na XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta Dzieciom”. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Książka to ogród”, a jej celem rozwijanie języka, poszerzanie wiedzy, budowanie więzi rodzinnych, promowanie pozytywnych wartości.

Głośne czytanie, gry i zabawy, zajęcia artystyczno-literackie to tylko niektóre wydarzenia jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych czytelników. Poczytamy m.in. o kwiatowych elfach, które zmagają się z przyrodą i emocjami. Przekonamy się, że ogród to miejsce, które pozwala nam uciec od codzienności w fascynujący świat przyrody, odpocząć na łonie natury, gdzie możemy się bawić, obserwować niebo, czytać ulubioną lekturę i rozkoszować się pięknymi zapachami. Wyobrazimy sobie ogród, w którym będziemy mogli odetchnąć pośród roślin, ciesząc się słońcem i świeżym powietrzem. Poznamy pokryte kwiatami żywe dzieła sztuki, które nieustannie się zmieniają, a dzięki swoim walorom ozdobnym i edukacyjnym przyciągają wielu odwiedzających.

Szczegółowy program XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom: „Książka to ogród”

2 czerwca (piątek)
9.20 – W zaczarowanym ogrodzie – znajdź swoją książkę! – Filia nr 3
14.00 – Co się kryje w kwiatku? – mozaikowe kolorowanki – Filia nr 1