Nagroda Miasta Jasła w zakresie kultury dla Doroty Kamińskiej

sobota, 15 stycznia 2022
Nagroda Miasta Jasła w zakresie kultury dla Doroty Kamińskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza koleżanka Dorota Kamińska została uhonorowana Nagrodą Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za upowszechnianie i ochronę kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 stycznia 2022 roku podczas koncertu finałowego  XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

Jak podkreślono w laudacji, Dorota Kamińska została uhonorowana za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania dziedzictwa kulturowego Jasła poprzez gromadzenie i opracowywanie zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w szczególności regionalnych, za nieustanną dbałość o dostępność zbiorów dla mieszkańców i jakość świadczonych usług oraz za odpowiadanie na potrzeby czytelników. Docenione zostało także zaangażowanie Laureatki w życie kulturalne Jasła oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Nagrody Miasta Jasła w zakresie kultury są przyznawane od 2001 r., tym bardziej cieszy więc fakt, że po raz pierwszy otrzymała ją przedstawicielka naszej Biblioteki. Oprócz Doroty Kamińskiej laureatami Nagrody za rok 2021 zostali: Ewa Kusiak – instruktor plastyki w Jasielskim Domu Kultury, Antoni Bolek – jeden z najbardziej charakterystycznych twórców ludowych w regionie, Maciej Wulw – nauczyciel gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle, oraz śp. Jacek Smolik – wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego.

Serdecznie gratulujemy!