Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Orange dla bibliotek

02 stycznia - 31 grudnia 2014
Projekty: Orange dla bibliotek

Miejska Biblioteka  Publiczna  po raz kolejny przystąpiła do programu „Orange dla bibliotek” i otrzymała z Fundacji Orange dotację w kwocie 16 726, 33 zł. Zostanie ona przeznaczona  na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej oraz filiach do końca 2014 roku.

Program „Orange dla bibliotek” ma na celu wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego dzięki zwiększeniu dostępności nowych technologii komunikacyjnych i szerzeniu ich wykorzystania w taki sposób, by biblioteki stały się wielofunkcyjnymi, nowoczesnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

W MBP w Jaśle organizowane są warsztaty internetowe dla seniorów, warsztaty wyszukiwania informacji on-line „Z Internetem łatwiej” oraz coroczne inicjatywy edukacyjne z zakresu bezpiecznego i kreatywnego korzystania z Internetu i nowych mediów, m.in.: Tydzień z Internetem, Dzień Bezpiecznego Internetu, Sieciaki na wakacjach, Międzynarodowy Tydzień E-książki.

Prowadzona jest także edukacja czytelnicza i medialna dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem Internetu oraz comiesięczna spotkania Klubu Sieciaka w ramach, których dzieci w wieku 6-12 lat uczą się jak twórczo korzystać z możliwości Internetu. W 2013 roku z bezpłatnych publicznych punktów dostępu do Internetu w bibliotece skorzystało 13 138 osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnego korzystania z Internetu codziennie w godzinach 10:15 – 18:00, w soboty 10:00 -15:00:

Biblioteka Główna – ul. Kołłątaja 1
Filia nr 3 – ul. Szopena 22
Filia nr 2 – ul. Kopernika 8
Filia nr 1 – ul. Sobniowska 34 /czynna w poniedziałki, środy, piątki w godz. 11:00-17:00