Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Strefa Innowacji

01 sierpnia - 30 listopada 2015
Projekty: Strefa Innowacji

Rusza Strefa Innowacji, nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, którego celem jest stworzenie w Bibliotece przestrzeni spotkań, zabawy i rozwoju nastolatków, słowem - miejsca młodych na mapie miasta.

Strefa ma być miejscem, w którym młodzież swobodnie i bez ograniczeń będzie mogła realizować swoje pasje, poszukiwać nowych rozwiązań i wdrażać swoje pomysły. Ponadto Strefa będzie oferować różne dedykowane działania m.in. szkolenia z nowych technologii, pomocy przy wyborze drogi zawodowej, warsztaty z interesujących uczestników dziedzin. Jako działanie innowacyjne Strefa będzie mieć otwartą formułę, nad którą będą wspólnie twórczo pracować bibliotekarze, wolontariusze, oraz chętna do tworzenia swojej przestrzeni w bibliotece młodzież. Zapraszamy!

Zobacz też:

Zachęcamy rónież do śledzenie działań Strefy M2 na fanpage'u prowadzonym przez wolonatriuszy Strefy - M2 fanpage

Strefy Innowacji to program finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach programu "Wspieranie Programu  Rozwoju Bibliotek 2015".

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.