Projekty: Twórcze warsztaty z Michałem Kłosińskim

wtorek, 15 listopada 2022
Projekty: Twórcze warsztaty z Michałem Kłosińskim

15 listopada 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty „Eksperymenty: budujemy rakietę i przygotowujemy ją do startu. Gęstość cieczy oraz ciecz newtonowska” prowadzone przez Michała Kłosińskiego.

W szkoleniu wzięli udział bibliotekarze z MBP w Jaśle oraz z bibliotek publicznych  powiatu jasielskiego.
Warsztaty obfitowały w eksperymenty i działania praktyczne w formacie STEAM (to skrót z języka angielskiego: S = nauka, T = technika, E = inżynieria, A = sztuka, M = matematyka).

Podczas szkolenia uczestnicy wymienili się z prowadzącym swoimi doświadczeniami z pracy z dziećmi. Podzielili się swoimi sposobami na prowadzenie ciekawych, twórczych zajęć, ale przede wszystkim radami jak wykształcić w małym człowieku samodzielność, zaradność i kreatywne myślenie. Twórcze zajęcia mają na celu pokazać, że z przedmiotów codziennego użytku, jak chociażby: karton, nakrętki do butelek, sznurek, drewniane spinacze i klej można wyczarować ruchome cuda. Ryba otwierająca pyszczek, latająca rakieta, balansujący stworek czy marionetka z rolek papieru toaletowego i nakrętek to tylko niektóre z pomysłów.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, realizowanym przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.