Projekty: W subtelnym dialogu z Robertem Janowskim

wtorek, 07 listopada 2023
Projekty: W subtelnym dialogu z Robertem Janowskim

Piosenkarz, aktor, poeta znany z ekranów telewizyjnych oraz popularnego musicalu „Metro” spotykał się 7 listopada 2023 r. ze swoimi sympatykami w ramach projektu Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Osią spotkania stała się rozmowa podyktowana książką „Przypadki” stanowiącą wywiad-rzekę, w której to Robert Janowski odkrywa przed czytelnikami tajniki swoich początków, ukazuje ścieżkę życiowo-zawodową. Odbiorców niewątpliwie zelektryzowały liczne epizody życiowe z jakimi przyszło zetknąć się artyście. Ścieżka zawodowa, o której opowiedział okazała się wyznaczona wskutek sekwencji podejmowanych decyzji, spotkań z ludźmi, podjętego ryzyka.

Sympatycy Roberta Janowskiego wysłuchali także utworów poetyckich autora, pochodzących z jego ostatniego tomiku poezji „Anioły”. Subtelne frazy pobudziły do rozmowy na temat tego, jakie wydarzenia, motywy czy teksty nadają formę jego twórczości.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.