Facebook ikonka prawy margines

Wariacje literackie

21 marca - 30 listopada 2013
Wariacje literackie

Projekt Wariacje literackie realizowany będzie od marca do listopada 2013 r. Oparty jest na cyklicznych spotkaniach, odbywających się średnio raz w miesiącu.  Zaprezentowani zostaną wybitni twórcy literatury polskiej dla dorosłych i dla dzieci m.in. Ryszard Krynicki, Dariusz Pado, Katarzyna Stoparczyk, Paweł Beręsewicz.

Planowany jest koncert rapera, Marcina Rąpały – DPD  "Poetyckie rapowanie".  Popularyzacji różnych form twórczości literackiej i rozwojowi kreatywności będą sprzyjały warsztaty skierowane do dzieci literackie oraz warsztaty „Gotujemy z bohaterami książek - przepisy kulinarne Lisy z Bullerbyn”, dla młodzieży przygotowano warsztaty komiksu prowadzone przez Wojciecha Birka, warsztaty dziennikarskie, które poprowadzi Dariusz Bugalski. O nowoczesnych, innowacyjnych formach literackich opowiedzą Leszek Onak i Łukasz Podgórni, zaprezentują również działalność Fundacji Liternet, która wspiera kulturę w sieci. 

Ważnym elementem realizowanego zadania jest propagowanie życia opartego na aktywnym uczestnictwie w kulturze. W tym celu zorganizowane zostaną liczne konkursy: na najlepszą „mówioną” recenzję, konkurs dla dzieci na audiobook, konkurs na „Demotywator literacki” oraz „Turniej jednego wiersza”  przy współpracy z Klubem Inicjatyw Artystycznych "Wschód".

Szczegółowe opisy wydarzeń można znaleźć na projektowym blogu Wariacje Literackie.

Wydarzenia:

 

 

 

 

Patronat medialny:
Dofinansowanie: