Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Wymiary wolności – nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

,
Projekty: Wymiary wolności – nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

W trakcie projektu grupy projektowe z Jasła i Vranova będą zastanawiać się nad różnymi kontekstami wolności, spróbują znaleźć połączenia pomiędzy zainteresowaniami a obowiązkami i poszukać własnych przepisów na wolność.

Kulminacyjnym punktem projektu będzie ośmiodniowe spotkanie uczestników z obu krajów. Podczas wspólnych warsztatów, aktywności artystycznych oraz międzykulturowych gier i zabaw integracyjnych młodzi ludzie będą mieć okazję by lepiej się poznać i w międzynarodowym gronie porozmawiać o tym, co dla nich ważne. Wymyślą też własny sposób, by podzielić się ze społecznością lokalną po obu stronach granicy swoimi przemyśleniami o wolności, sztuce i rozwoju, a także nowym doświadczeniem projektowym.

 

 

Zobacz też:

Partnerzy:
Dofinansowanie: