Projekty: Z Jaszczurunią przez świat – spotkanie z ilustratorką Jolą Richter-Magnuszewską

wtorek, 14 listopada 2023

14 listopada 2023 uczestnicy konkursu literacko-artystycznego „Bycie sobą – najlepszą metodą!”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Jaśle w ramach projektu „Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!” wzięli udział w spotkaniu z elementami warsztatu z Jolą Richter-Magnuszewską.

Jola Richter-Magnuszewska, autorka ilustracji do książki „Jaszczurunia” Marty Guśniowskiej opowiedziała o tym, jak została ilustratorką oraz jak zbudowała własny styl i warsztat. Pokazała na przykładach, zarówno zilustrowanych przez nią książek, jak i oryginalnych prac, różne techniki: akwarelę, wycinankę  oraz techniki mieszane, podzieliła się przemyśleniami na temat procesu twórczego i sposobów rozwijania własnej kreatywności. Zaangażowała uczestników w tworzenie abstrakcyjnych obrazów zbudowanych z kolorowych ścinków papieru. Podczas warsztatów powstały wielobarwne kompozycje o różnorodnej tematyce.

Na zakończenie poznaliśmy laureatów konkursu literacko-artystycznego „Bycie sobą – najlepszą metodą!”, który odbył się 8 listopada 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!”. Komisja konkursowa przyznała 3 miejsca i 3 wyróżnienia, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

Poniżej lista laureatów konkursu:

Miejsce 1 – Antonina Róg
Miejsce 2 – Hanna Madejczyk
Miejsce 3 – Olga Rutana

Wyróżnienia:
Karolina Madejczyk
Maja Janas
Zuzanna Lachowska

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.