Facebook ikonka prawy margines

XVII Jasielski Festiwal Literacki!

,
XVII Jasielski Festiwal Literacki!

Jak co roku o tej porze, z ogromną radością zapraszamy na Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i Bezdroża” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. W tym roku spotkamy się po raz siedemnasty, a osią przewodnią wydarzeń będą „portrety”, które w różnych kontekstach znajdujemy w twórczości naszych festiwalowych gości. Na spotkania zapraszamy w dniach 25 września – 14 października 2023 r.

Festiwal rozpoczniemy 25 września od otwarcia wystawy „Portrety zza biurka. Literackie tropy Jasielszczyzny”. Gośćmi tegorocznej edycji Festiwalu będą: Wit Szostak, Joanna Laprus i Marta Jamróg, Anna Kaźmierak, Urszula Honek, Marek Szymaniak, Dariusz Pado oraz Adam Robiński.  

Festiwal zakończymy 14 października tradycyjnym już rodzinnym spacerem i warsztatami literacko-ekologicznymi w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Spotkania autorskie odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1, o godz. 17:00.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt XVII Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i Bezdroża” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Serdecznie zapraszamy! Spotkajmy się na literackich drogach i bezdrożach!

Zobacz także: